За ягодами в гори.
Контакти
Full Feeling of Freedom
+380 показати номер
+380 показати номер
+380 показати номер
+380 показати номер
+380 показати номер
УкраїнаКиївСклад08640
Мапа

За ягодами в гори.

За ягодами в гори.

В кінці травня Карпатські полонини оживають! Жовте забарвлення гір змінюється яскраво зеленими тонами молодих паростків гірської чорниці.

В кінці травня Карпатські полонини оживають! Жовте забарвлення гір змінюється яскраво зеленими тонами молодих паростків гірської чорниці. Вони, немов м'який килим, загортають гірську гряду і перед поглядом обивателя відкривається безкрає пишність прекрасних пейзажів знову ожили гір. Така картина буде радувати наш погляд до самого кінця літа. Хто був в Карпатських полонинах і бачив цю красу первозданної природи, запам'ятає його надовго. Як може не запам'ятатися то почуття, коли ходиш по м'якому живому килиму і, нахиляючись, дістаєш з нього смачні ягоди, вирощені самою природою? Чистота гірського повітря і прекрасний вид, який буде відкриватися погляду з висоти гірських вершин, тільки додадуть вашому настрою захоплення від побаченого, а корисні ягоди і придбане умиротворення, подарують вашому організму то безцінне здоров'я, яке не продається ні в одній аптеці. Кожним влітку в Закарпатському селі Гукливе, проходить фестиваль гірської чорниці, де всі бажаючі, навіть ті, хто не хоче підніматися високо в гори за диво-ягодою, можуть спробувати на смак свіжу чорницю. А, при бажанні, покуштувати чорничного пирога, морсу з ягід і навіть яфіновку (закарпатську горілку настояну на чорниці). Тут ви зустрінетеся і з місцевими жителями, які в чорничний сезон (а він досить довгий з початку червня і практично до снігу) живуть в горах, займаючись збором ягід. (Брусницю, вона виростає трохи пізніше ніж чорниця, в горах можна знайти свіжомороженої під снігом, навіть навесні!) У Карпатських полонинах виростає настільки багато ягід, що зібрати її всю місцевим жителям ще ніколи не вдавалося - це при тому, що збирають її не тільки для своїх потреб, а в основному на здачу в пункти прийому ягід, звідки чорницю вантажать фурами за бугор. З недавнього часу, на допомогу закарпатцям почали приєднуватися збирачі ягід з сусідніх областей, щоб не дати пропасти добру. Про корисні властивості гірської чорниці багато відомо і написано, але я впевнений, що для людей, хто з року в рік, піднімається за ягодою високо в гори, сама ягода і її матеріальна складова, лише одна, думаю, не найголовніша причина того, що вони знайшли для себе в цих горах.
facebook twitter
Попередні статті
 • Охота за білими грибами.
  Охота за білими грибами.
  Білий гриб з давніх часів вважається царем серед усіх грибів. У народі його називають по - різному: боровик, Коровіков, коровятнік, ведмежатник, печура, корівка, чистовик.
  Повна версія статті
 • Рафтинг
  Рафтинг
  Останнім часом в наш побут увійшло багато нових слів і понять. Сюди ж можна віднести і слово «рафтинг». Це слово походить від англійського слова «raft», що в перекладі на українську означає пліт.
  Повна версія статті